علت شش چشمک زدن تلویزیون سونی

برای بسیاری از کاربران تلویزیون سونی این سوال پیش می آید چرا زمانی که تلویزیون سونی دچار مشکل می شود تلویزیون خاموش شده و شروع به چشمک زدن می کند باید به این موضوع اشاره کنیم در تعمیر تلویزیون سونی مجزا از بقیه تلویزیون ها می باشد .

تلویزیون سونی به علت داشتن سیستمی که شاید با آن آشنا باشید که در دستگاه های پیرینتر هم به کار برده شده است به نام سلف دیاگ که باعث قطه شدن تلویزیون و چشمک زده چراغ قرمز پاور می شود.

حال به تعداد چشمکی که دستگاه می زند می شود تا حدودی ایراد را تشخیص داد البته تعدا چشمک در مدل ها ممکن است ایرادی متفاوت باشد .پس از این رو زمانی که این اتفاق می افتد باید با نمایندگی سونی تماس گرفته و لا آنها در مورد ایراد صحبت نمود.

خیلی از کاربران برایشان پیش آمده تلویزیون علت شش چمشک زدن تلویزیون سونی می زند این تعداد مربوط به بک لایت تلویزیون می باشد که خود این چشمک زدن به صورت شش مرتبه باید به مدل تلویزیون توجه داشت و بعد با قطعیت به آن نظر داد.

علت شش چشمک زدن تلویزیون سونی

6 چشمک زدن تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سونی برای مشتریان باعث نگرانی می شود که چطور مرکز مورد اطمینان در قبال این موضوع پیدا کنیم و کار تعمیرات را به آن بسپاریم ما در شرکت آریان سرویس سال ها تجربه در زمینه تعمیرات تلویزیون سونی با اطمینان خاطر عرض می کنیم جای هیچ نگرانی بابات این موضوع نیست و ما کاملا دقیق و درشت کار برای شما انجام می دهیم.

نمایندگی سونی سابقه قوی و چندین ساله در زمینه تعمیرات دارا می باشد و رضایت مشتری برایمان اهمیت بسیار بالایی دارد. متخصصان شرکت آریان سرویس با استفاده از تجهیزات پیشرفته و همچینین تامین قطعات مستقیم از شرکت های سونی در سایر کشورها بسیار دقیق کار شما را انجام خواهند داد.

در صورت خرابی تلویزیون سونی شما مس توانید از خدمات متنوع ما بهرمند شوید و با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در اختیار شما قرار گیرند.

متخصصان ما در این زمینه سال ها اموزش و تجربه کسب کرده اند و به همین خاطر مشتریان با خیالی آسوده کار را به بسپارند.

خرابی شش چشمک زدن تلویزیون سونی

یکی از دغدغه های اصلی امروزه کاربران تلویزیون سونی این شده که چرا بک لایت تلویزیون دچار مشکل می شود و این موضوع به صورت گسترده در کاربران سونی بوجود آمده که شش چشمک قرمز در تلویزیون سونی مربوط به بک لایت می باشد.

بله درست است که این تعداد چشمک مربوط به بک لایت می باشد اما خود بک لایت چندین بخش مجزا دارد که باعث 6بار چشمک قرمز می شود.

این بخش ها به این شکل می باشد بعضی از مدل ها اینورتر دارند و خرابی در برد اینورتر باعث زدن شش چشمک نیز می شود حال دلیل این است ولتاژ به بک لایت درست نمیرسد و سیستم متوجه قطع شدن در بخش بک لایت می شود و این عمل رخ می دهد.

برخی دیگر از مدل ها در بخش پاور دچار مشکل می شوند و اختلال در ولتاژ این مدل ها باز باعث زدن شش چشمک قرمز می شود مثلا در مدل kdl48w650d که بسیاری از مشتریان بنا به خرابی بک لایت می دهند اما اینطور نیست برد تغذیه خراب شده و شش بار چشمک می زند.

در مدل kdl 65x8500d تلویزیون روشن شده و لحظاتی کار می کند و خاموش شده و شروع یه زدن شش چشمک قرمز می کند این مدل با این توضیحات مشخص است که بک لایت تلویزیون خراب شده و باید تعویض شود.